Toplu Taşıma Araçları

Taksi
Taksi Dolmuş
Minibüs
İETT/Halk Otobüsü/Troleybüs
Metrobüs
Raylı Sistem (Metro/Tramay/Tren)
Deniz Aracı (Feribot/İDO/Deniz taksi)

Toplu Taşıma Araçları:
Kamu hizmeti için bazı kanun ve yönetmeliklerle düzenlenmiş ve ilgili birimlerce denetlenen yük veya yolcu taşımacılığı yapmak için kullanılan araçlardır.

İstanbul'da toplu taşıma araçları İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Toplu Ulaşım Hizmetleri ile ilgili kanun ve yönetmelikleri uygulanmaktadır.

Aşağıda birkaç toplu taşıma araçları hakkında açıklamalar vardır. Özel Amaçlı Taşıt ve Diğer araçlar hakkında açıklamalar için menüden "Araçlara İlişkin Tanımlar" sayfasına bakınız...

Durak: Kamu hizmeti yapan yolcu taşıtlarının yolcu veya hizmetlileri bindirmeleri, indirmeleri veya duraklamaları için yatay ve düşey işaretlerle belirlenmiş yerdir.

Taksi: Yapısı itibariyle insan taşımak için imal edilmiş bulunan ve taksimetre veya tarifeyle yolcu taşıyan ticari motorlu araçtır.

Taksi Dolmuş: Yapısı itibariyle, sürücüsü dâhil en çok 8 oturma yeri olan ve insan taşımak için imal edilmiş bulunan, adam başına tarifeli ücretle yolcu taşıyan ticari motorlu araçtır.

Tramvay: Genellikle yerleşim birimleri içerisinde insan taşımasında kullanılan, karayolunda tekerlekleri raylar üzerinde hareket eden ve hareket gücünü dışarıdan sağlayan araçtır.

Özel Amaçlı Taşıt: Özel amaçla insan veya eşya taşımak için imal edilmiş olan ve itfaiye, cankurtaran, naklen yayın ve kayıt (radyo, sinema, televizyon), kütüphane, motorlu karavan, zırhlı araç, araştırma, cenaze araçları ile bozuk veya hasara uğramış taşıt ve araçları çekmek, taşımak veya kaldırmak gibi özel işlerde kullanılan motorlu araçtır.

Okul Taşıtı: Genel olarak okul öncesi, ilköğretim ve orta dereceli okulların öğrencileri ile sadece gözetici ve hizmetlilerin taşınmalarında kullanılan araçtır.

Kamu Hizmeti Taşıtı: Kamu hizmeti için yük veya yolcu taşıması yapan araçtır.

Personel Servis Aracı: Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşu veya özel veya tüzel kişilerin personeline bir akit karşılığı taşıyan şahıs veya şirketlere ait minibüs ve otobüs türündeki ticari araçtır. Kamu kurum ve kuruluşları ile özel ve tüzel kişilere ait araçların kendi personelini veya yolcusunu taşıma işi bu tanımın kapsamına girmez.

Umum Servis Aracı: Okul taşıtları ile personel servis araçlarının birlikte değerlendirilmesidir.

Minibüs: Yapısı itibariyle, sürücüsü dâhil 9 ile 15 oturma yeri olan ve insan taşımak için imal edilmiş olan motorlu araçtır.

Otobüs: Yapısı itibariyle sürücüsü dâhil en az 16 oturma yeri olan ve insan taşımak için imal edilmiş bulunan motorlu araçtır. Troleybüs’ler de bu sınıfa dâhildir.
Toplu taşıma araçları, Taksi, Taksi Dolmuş, Minibüs, İett, Metrobüs, Metro, Tramay, Feribot, İdo, Durak, Ticari, Otobüs, Tramvay, İtfaiye, Cankurtaran, Cenaze, Okul taşıtı, Taksi bayrampaşa, Taksi bayrampasa, Taksici bayrampaşa, Taksici bayrampasa, Bayrampaşa taksi, Bayrampasa taksi, Yıldırım taksi, Yıldırım taksici, Taksi durağı yıldırım, Taksi durak yıldırım, Taksi duraklar yıldırım, Taksi durakları yıldırım, Taksi yıldırım mahallesi, Yıldırım mah taksi, Yıldırım mah taksici, Yıldırım mahallesi taksi, Yıldırım mahallesi taksici, Yıldırım park taksi, Yıldırım mahallesi taksi durak, Yıldırım mahallesi taksi duraklar, Yıldırım mahallesi taksi durakları, Yıldırım mahallesi taksi telefon, Yıldırım mahallesi taksi telefonu, Yıldırım mahallesi taksi telefonlar, Yıldırım mahallesi taksi telefonları, Yıldırım park taksi durağı, Yıldırım park taksi durak, Taksi durağı yıldırım mahallesi, Taksi durak yıldırım mahallesi, Bayrampaşa taksi durak, Bayrampaşa taksi duraklar, Bayrampaşa taksi durakları, Bayrampaşa taksi nerede, Bayrampaşa taksi numara, Bayrampaşa taksi numarası, Bayrampaşa taksi numaralar, Bayrampaşa taksi numaraları, Taksi durakları bayrampaşa, Taksi durakları bayrampasa, Taksici durakları bayrampaşa, Taski, Taksi, Taksici, Taksiciler, Taksimetre, Taskimetre, Taksi açılış, Taksi adı, Taksi arama, Taksi com, Taksici com, Taksi çağır, Taksici çağır, Taksi durağı, Taksi durak, Taksi duraklar, Taksi durakları, Taksici durağı, Taksici durak, Taksici duraklar, Taksici durakları, Taksi dolmuş, Taksici dolmuş, Taksi ehliyeti, Taksi ehliyet, Taksici ehliyeti, Taksi nedir, Taksici nedir, Taksi nerede, Taksici nerede, Taksi net, Taksici net, Taksi park, Taksici park, Taksi numara, Taksi numarası, Taksi numaraları, Taksici numaraları, Taksici numarası, Taksi tarife, Taksi tarifesi, Taksi tarifeleri, Taksi telefonları, Taksici telefonları, Taksi telefon, Taksici telefon, Taksi telefonu, Taksici telefonu, Taksi ücreti


Toplu taşıma araçları Taksi Taksi Dolmuş Minibüs İett Metrobüs Metro Tramay Feribot İdo Durak Ticari Otobüs Tramvay İtfaiye Cankurtaran Cenaze Okul taşıtı Taksi bayrampaşa Taksi bayrampasa Taksici bayrampaşa Taksici bayrampasa Bayrampaşa taksi Bayrampasa taksi Yıldırım taksi Yıldırım taksici Taksi durağı yıldırım Taksi durak yıldırım Taksi duraklar yıldırım Taksi durakları yıldırım Taksi yıldırım mahallesi Yıldırım mah taksi Yıldırım mah taksici Yıldırım mahallesi taksi Yıldırım mahallesi taksici Yıldırım park taksi Yıldırım mahallesi taksi durak Yıldırım mahallesi taksi duraklar Yıldırım mahallesi taksi durakları Yıldırım mahallesi taksi telefon Yıldırım mahallesi taksi telefonu Yıldırım mahallesi taksi telefonlar Yıldırım mahallesi taksi telefonları Yıldırım park taksi durağı Yıldırım park taksi durak Taksi durağı yıldırım mahallesi Taksi durak yıldırım mahallesi Bayrampaşa taksi durak Bayrampaşa taksi duraklar Bayrampaşa taksi durakları Bayrampaşa taksi nerede Bayrampaşa taksi numara Bayrampaşa taksi numarası Bayrampaşa taksi numaralar Bayrampaşa taksi numaraları Taksi durakları bayrampaşa Taksi durakları bayrampasa Taksici durakları bayrampaşa Taski Taksi Taksici Taksiciler Taksimetre Taskimetre Taksi açılış Taksi adı Taksi arama Taksi com Taksici com Taksi çağır Taksici çağır Taksi durağı Taksi durak Taksi duraklar Taksi durakları Taksici durağı Taksici durak Taksici duraklar Taksici durakları Taksi dolmuş Taksici dolmuş Taksi ehliyeti Taksi ehliyet Taksici ehliyeti Taksi nedir Taksici nedir Taksi nerede Taksici nerede Taksi net Taksici net Taksi park Taksici park Taksi numara Taksi numarası Taksi numaraları Taksici numaraları Taksici numarası Taksi tarife Taksi tarifesi Taksi tarifeleri Taksi telefonları Taksici telefonları Taksi telefon Taksici telefon Taksi telefonu Taksici telefonu Taksi ücreti
(0212) 617 38 39
(0212) 617 39 17
(0534)  380 34 29
Sorumluluk reddi: Sitede yayınlanan yazıların resmiyeti olmayıp tamamen bilgilendirme amacı taşımaktadır. Güncellenen, değiştirilen, yerel veya bölgesel farklılıklar taşıyan veya yanlış yazılan bilgilerden kaynaklanabilecek durumlardan editör veya site sorumlu tutulamaz.                                                                                 Copyright 2011 www.Yildirimtaksi.com
Site tasarım:
By KiGIN
Güvenilir kadromuzla 7/24 Hizmetinizdeyiz. www.yildirimtaksi.com
Barbaroscamii.com
Camiiler.com
Namazlar.com
Silahbilgi.com
Tuketicidostu.org
Websiteyap.org
YILDIRIM PARK TAKSİ
YILDIRIM MAHALLESİ TAKSİ DURAĞI
YILDIRIM MAHALLESİ TAKSİ DURAK
YILDIRIM TAKSİ
YILDIRIM PARK TAKSİ
Sürüş Tavsiyeleri
Trafik İşaretleri ve Anlamları
Basit Araç Bakımı
Araçlara İlişkin Tanımlar
Oto Terimleri Kısaltmaları
Sıkça Sorulan Sorular
Site İçerisinde Ara
İletişim
ANASAYFA
Yıldırım mahallesi taksi durağı
toplu_ulasim
toplu_tasima_ticari_taksi
toplu_tasima_servis_araclari
toplu_tasima_deniz_araclari
toplu_tasima_minibus
Den Chagas Stat-Pak identifierade 197 infekterade (98,5% känslighet) och 183 icke-infekterade individer (94,8% specificitet). En andra utvärdering genomfördes kamagra jelly med 352 sera från fyra latinamerikanska länder som testats oberoende i varje land, som visar en sensitivitet på 100% och specificitet 98,6%. En tredje uppsättning av tester som jämför sera med plasma levitra online och eluat från filterpapper samt serum bevaras i 50% glycerol gjorde visar identiska resultat som de som erhölls med serum.Significant framsteg har nyligen gjorts kamagra gel för att utveckla mycket sensorcybernetiska proteser som syftar till att återställa sensorimotorisk lem funktioner till dem som har förlorat dem på grund av en traumatisk händelse (amputation). I dessa fall är ett av de viktigaste levitra pris målen för att skapa en dubbelriktad länk mellan de artificiella enheter (t.ex. robot händer, armar eller ben) och nervsystemet. Flera människa-maskin-gränssnitt (HMI) används för närvarande till detta aim.Chocolate begäret hos kvinnor har tidigare varit knuten till störda äta beteenden. En relativt viagra online högre prevalens av ätstörningar patologi kan förklara det faktum att choklad begäret är betydligt vanligare hos kvinnor i Nordamerika, jämfört med många andra länder. Även stöd för en kausal roll ätstörningar i etiologin av begäret hos kvinnor ökar, lite är känt om i vilken utsträckning matbegär är förknippade med störda äta beteenden hos män.